WYDZIAŁ NAUK HUMANISTYCZNYCH

Uniwersytet w Siedlcach


Rozwój, wiedza, kreatywność, pasja!
Studencka Poradnia Logopedyczna UwS – logo
Opiekun SPL: dr Ewa Dzięcioł
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Studencka Poradnia Logopedyczna Uniwersytetu w Siedlcach funkcjonuje od 2014 roku przy Ośrodku Logopedycznym na Wydziale Nauk Humanistycznych. Powstała z inicjatywy dr hab. Aliny Maciejewskiej, prof. uczelni. Jest to miejsce, w którym studenci/wolontariusze kierunków: logopedia z audiologią (studia stacjonarne I stopnia) oraz logopedia (studia stacjonarne II stopnia) oferują pacjentom bezpłatną pomoc logopedyczną, konsultując ich, diagnozując i prowadząc terapię. Opiekę merytoryczno-organizacyjną nad pracą studentów sprawują doświadczeni logopedzi – pracownicy Ośrodka Logopedycznego, którzy służą swoją radą, wiedzą oraz wsparciem.
Cel działalności Studenckiej Poradni Logopedycznej stanowi diagnoza i terapia logopedyczna dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych z różnymi zaburzeniami mowy, nieprawidłowościami oddechowo-emisyjnymi, trudnościami w czytaniu i pisaniu oraz problemami komunikacyjnymi. Pomoc diagnostyczno-terapeutyczna w SPL świadczona jest w czasie śródrocznych zawodowych praktyk logopedycznych (zaplanowanych zgodnie z programem kształcenia na kierunkach logopedia z audiologią oraz logopedia) i w formie zajęć terapeutycznych prowadzonych przez studentów w ramach wolontariatu pod nadzorem pracowników Ośrodka Logopedycznego. W organizowanych zajęciach mogą uczestniczyć opiekunowie pacjentów, aby obserwować wykonywanie ćwiczeń i uzyskać informacje, w jaki sposób utrwalać materiał zadaniowy przekazywany do pracy w domu.
Zajęcia logopedyczne odbywają się na terenie Uczelni, ale w razie potrzeby możliwa jest też terapia w domu pacjenta.
Studenci/wolontariusze, którzy prowadzą zajęcia w SPL korzystają z różnego rodzaju pomocy terapeutyczno-diagnostycznych znajdujących się w Ośrodku Logopedycznym oraz własnoręcznie przygotowanych materiałów, które są dobierane do indywidualnych potrzeb i możliwości pacjentów. Dostępność różnorodnych narzędzi logopedycznych (także multimedialnych) zwiększa atrakcyjność zajęć oraz sprzyja efektywności prowadzonej terapii.

Służymy pomocą z zakresu działań diagnostyczno-terapeutycznych:

  • rodzicom, którzy pragną zadbać o prawidłowy rozwój mowy swojego dziecka,
  • dzieciom w różnym wieku,
  • młodzieży szkolnej, studentom i dorosłym oraz wszystkim tym, którzy pragną podnieść swoją sprawność językową i komunikacyjną.

Proponujemy bezpłatnie:

  • porady logopedyczne,
  • diagnozę,
  • zajęcia terapeutyczne.
Chcesz mówić ładnie?
Jesteśmy – czekamy – ćwiczyć pomagamy!
Odwiedź naszą Poradnię!